Millised on head redelid? Millest saab aru, et redelid on turvalised ja nõudlikuks professionaalseks kasutamiseks projekteeritud ning valmistatud? Sellele lehele oleme meie meelest kogunud tähtsamaid asju millele tasuks tähelepanu pöörata kui olete hankimas redeleid mis eeldavad turvalisust ja kestvust.

redeli-tugitalad-2-267x400

VÄIKESTEL JA MÄRKAMATUTEL TUGITALADEL ON SUUR TÄHTSUS

Kui soovime redelitele pikka iga ja jäika olekut, suuremalgi mehel sellel turnides, on hea heita pilk tugitaladele. Tugitalad on väikesed latid mis ühendavad redelite astmeid redelite raamidega. Tugitalad kindlustavad redelite kõrvalsuunaliste liikumiste vastu, seetõttu redelid ei tundu “lõtvadena“ ja hoiavad kindlat rühti aastast aastasse.

KARP- PROFIILID REDELIPULKADELE JA C- PROFIILID ASTMETELE

Suurim osa redelitest valmistatakse kas C-tüübi alumiiniumprofiilist või nö. karp- profiilist. Pulkadega redelite kohalt, redeleid tugevaks tegev pöördjäikus saavutatakse kasutades karp- profiili. 

Pöördjäikus saavutatakse siis kahel moel: pulkadega redelitel kasutatakse karp- profiili ning astmetega redelitel  kus on kasutatud C- profiili, pöördjäikus saavutatakse lisades redelitele tugitalad.

c-profiiliga-astmed-3-267x400
karp-profiiliga-astmed-4-267x400
nelinurkne või ümar redelipulk-5-267x400

KAS NELINURKNE VÕI ÜMAR REDELIPULK?

Lihtredeleid valmistatakse nelinurksete pulkadega ja ümarate pulkadega. Kujult ümarate pulkadega redelilt jalg libiseb kergemini pulgalt maha võrreldes kujult nelinurksega ning samuti paigaldatud õige kaldenurgaga redeliraami külge.

Neljanurksed pulgad lukustuvad redeliraami külge ka nende lõdvenedes. Nad ei hakka pöörlema jala all kui inimene ronib redelil.

REDELIPULKADE ÕIGE KALDENURK

Eelmises osas mainituna on nelinurkne redelipulk turvalisem võrreldes ümaraga kui see on paigaldatud õige nurga all. Kuna redelid on mõeldud toetamiseks (toetusnurk) mitte aga otse ülespoole suunduvateks, tasub valida redelid kus on arvestatud redelipulga nurga kaldega. Kui redelipulgad on paigaldatud redeliraami külge täisnurkselt, toetub jalatald redelipulga nurga peale. Jalatallale see ei ole mugav ja suurendab jala libisemisohtu.

Redelipulkade õige kaldenurk-6-267x400
redeli-libisemistoke-1-10-267x400
redeli-libisemistoke-2-10-267x400

PÜSIVAD LIBISEMISTÕKKED

Redelite libisemistõkete mõte on kaitsta põrandat kriimustuste eest, samuti peavad redeleid paigal, et need ei libiseks alt ära. Natuke pehmemast, kvaliteetsest plastikust või kummist valmistatud libisemistõkked annavad redelitele hea pidamise põrandatel kasutamisel. Pehmem libisemistõke vetrub mingil määral kui seda suruda küünega. Pidavust võib katsetada ka redeli libistamisel põranda peal kui rakendada redelile kerget raskust.

ASTMETE JA TASAPINDADE PINNAMUSTER

Eriti kui redeleid kasutatakse välitingimustes või märgades olukordades, tasub valida redelid, milledel on korralik ja selgesti eristuv pinnamuster et vältida libastumist. Hästi väljatöötatud pinnamustril on kaks ülesannet: need annavad pidamist ja päästavad vee allavalgumist pinnalt.

redeli-astmete-poinnamuster-1-7-267x400
redeli-astmete-poinnamuster-2-7-267x400

KAS VARUOSASID VÕI UUED REDELID?

Üldiselt kõvas professionaalses kasutuses olevatel redelitel kuluvad aja jooksul redelite otsapunnid või külgpiirajad lõdvenevad. Säästa raha ja loodust kuna redelitele on saada eeltoodud detailid varuosadena, mistõttu ei pea ostma uut redelit.